Delbar 6 mm transparent lynlås med guld metaltænder – elegant og dekorativ lynlås til jakker og cardigans
search
  • Delbar 6 mm transparent lynlås med guld metaltænder – elegant og dekorativ lynlås til jakker og cardigans

Delbar 6 mm transparent lynlås med guld metaltænder

80,00 kr.

(80,00 kr. Pr. stk.)

Inkl. moms

Elegant delbar 6 mm transparent lynlås med guld metaltænder. Perfekt til jakker, cardigans og designs hvor lynlåsen skal være både dekorativ og let i udtrykket. Fås i længder 50, 60, 70 og 80 cm.

Længde: 50 cm
Antal
Ikke på lager

Delbar transparent lynlås med guld metaltænder

Denne delbare 6 mm transparent lynlås med smukke guld metaltænder er både dekorativ og funktionel. Kombinationen af et næsten usynligt nylonbånd og elegante guldtænder giver et luksuriøst udtryk, der løfter både tøj og accessories.

Perfekt til jakker, cardigans og kreative projekter

Som delbar model er denne lynlås ideel til tøj, der skal kunne åbnes helt i bunden. Den egner sig perfekt til lette jakker, cardigans, boleroer, strik, børnetøj samt tasker og accessories, hvor du ønsker et flot finish.

Stærk kvalitet fra Cose

Lynlåsen er produceret af Cose, som er kendt for deres høje kvalitet. Det transparente nylonbånd er fleksibelt og stærkt, og de guldmetal-tænder giver et eksklusivt look uden at gøre lynlåsen tung.

Tilgængelige længder

  • 50 cm
  • 60 cm
  • 70 cm
  • 80 cm

Fordele ved transparent delbar lynlås

  • Delbar – ideel til jakker og cardigans
  • Transparent bånd – blender ind i stoffet
  • Guld metaltænder – elegant dekorativ detalje
  • 6 mm tænder – god balance mellem styrke og finesse
  • Letvægts metal, der glider problemfrit

FAQ – Ofte stillede spørgsmål

Kan en transparent lynlås bruges i farvede stoffer?

Ja! Det transparente bånd tager stoffets farve, hvilket gør lynlåsen meget diskret.

Er denne model stærk nok til jakker?

Ja, de 6 mm guldmetaltænder giver god styrke, og lynlåsen egner sig fint til lette til medium jakker.

Hvad er forskellen på delbar og ikke-delbar lynlås?

Delbare lynlåse kan skilles helt ad i bunden. Ikke-delbare kan ikke – de bruges typisk til kjoler, tasker og puder.

Går guldmetallet af med tiden?

Nej, Cose’s metaltænder er behandlet, så farven holder flot ved almindelig brug.

Cose
110371-050
0 Stk.